Salı , Temmuz 16 2019
Anasayfa / Dergi / Röportajlar / EKİN YILMAZ RÖPORTAJI! Galatasaraylı Aydın Yılmazın Eşi KADINCA’ya konuştu!

EKİN YILMAZ RÖPORTAJI! Galatasaraylı Aydın Yılmazın Eşi KADINCA’ya konuştu!

Ekin hanım merhaba. Öncelikle bizleri kırmayıp vakit ayırdığınız için teşekkür ederim.
Gökhan A: Galatasaraylı taraftarların çok yakından tanıdığı ve diğer taraftarlarının da hayırsever kimliğiniz ile tanımaya başladığı bir futbolcu eşisiniz. Aydın beyin eşi olmaktan ziyade, bir futbolcu eşi olmak nasıl bir duygu ve nasıl sorumlulukları var ?

Ekin YILMAZ: Bir futbolcu ile evli olmak tabiki çok güzel.Hayat daima koşuşturma ve heyecan ile akıp gidiyor. İşlerinizi ve planlarınızı eşinize göre ayarlamak durumunda kalıyorsunuz. Önceliğiniz o oluyor. Galatasaray gibi büyük bir camianın parçası olmak, eşinizin çok sevildiğini bilmek bunlar herkese nasip olamayacak duygular. Ben de eşimle gurur duyuyorum ve şükrediyorum.

Gökhan A: Futbol maçlarına hiç gittiğiniz olur mu ? Eşinizi sahada izlemek nasıl bir duygu?

Ekin YILMAZ: Bütün maçlara gidiyorum çok büyük bir aksilik olmazsa. Kızımın daha küçük olmasından dolayı deplasmanlara çok gidemedim geçen dönemde. Baba evde olmadığı zaman ben eksikliğini kapatmaya çalışıyorum. Eşimi sahada izlemek harika. Geçen dönemde yaşadığı sakatlıktan dolayı sahalardan uzak kaldı ama yeni sezonda onu tekrar izlemek için bütün aile sabırsızlanıyoruz. İlk sahaya çıkacağı günü düşündükçe müthiş heyecanlanıyorum ve sanırım o gün duygularıma hakim olmak zor olacak.

aydin-ekin

Gökhan A: İlk sorumda aslında biraz bahsettim. Bir çok yardım etkinliğinde isminizi görmek mümkün. Sizce bu yardım etkinlikleri ülkemizde yeterli derecede yapılabiliyor mu? Sizin kişisel görüşünüz nedir bu konuda?

Ekin YILMAZ: Yardım etkinliklerine elimizden geldiğince katılmaya çalışıyoruz. Bazı durumlarda insanları yardıma teşvik etmek için büyük organizasyonlar düzenleniyor, bunlara da katılmaya çalışıyoruz. Ancak eşim de ben de yardımların çoğunun gizli kalmasından yanayız. Bu konuda özen gösteriyoruz. Eğer maddi anlamda yeterliyseniz elinizden geldiğince etrafınızdaki kişilere yardım etmelisiniz. Verdiğinizden fazlası hayatta mutluluk ve huzur olarak size geri dönüyor. Buna inancım sonsuz. Son dönemde sosyal medyanın etkisi her alanda tartışılamaz bir boyutta. İnsanlar ihtiyaç sahiplerine rahatlıkla ulaşabiliyor. Ben bu durumdan çok memnunum. Umuyorum duyarlı insanların sayısı ve bu tarz yardım etkinlikleri daha da artar.

ekin-aydın yılmaz ve çocukları

Gökhan A: Ekin Yılmaz günlük hayatında nasıl bir kadındır. Neler yapar? Bildiğimiz üzere siz de bir annesiniz. Kızınızla nasıl vakit geçirirsiniz?

Ekin YILMAZ: Günlük hayatımda eşimin çalışma saatlerine göre program yapıyorum. Onun çalışma ve dinlenme sürelerinde biz kızımla birlikte vakit geçiriyoruz. Diğer saatlerde eşim ben ve Mila sürekli birlikteyiz. Zaman çok çabuk geçiyor ve biz kızımızın hiç bir anını kaçırmam istemiyoruz. Hava güzel olduğunda parka gitmek,deniz kenarında yürüyüş yapmak en sevdiğimiz aktivitelerden. Koşturmacayla geçen günün sonunda kendimizi evimizde hissettiğimiz restorantlarda yemek yemek,masada kızımızla sohbet etmek en keyif aldığımız anlardan.

Gökhan A: Gerek yazılı ve görsel medya gerekse sosyal medya da gün geçmesin ki bir Kadın’a şiddet olayı ile karşılaşmayalım. Sizce Kadın hakları ülkemizde gerekli düzeyde korunabiliyor mu? Siz bu konuda neler düşünüyorsunuz?

Ekin YILMAZ: Şiddet olayları çok üzücü.Sadece kadına değil çocuklara, hayvanlara kısaca canlı olan her varlığa yapılan şiddet kanımı donduruyor. Ben bunun temelinde eğitimsizlik ve ailede verilen temel eğitimin yetersizliğini görüyorum.Şiddet uygulayan bu insanlar çocukluklarında sağlıklı bireyler olarak yetiştirilselerdi bu tarz eğilimleri olmazdı. Herşeyin temelinde yetiştirme tarzı ve aile birliğinin sağlamlığı var aslında, ancak bu şekilde şiddetin önüne geçilebilir. Umarım kanun nezdinde bu suçlar için olan yaptırımlar artar ve caydırıcı olur.

Ekin hanım sizlere çok teşekkür ederiz. KADINCA dergisi olarak size, eşinize ve çocuğunuza sağlık, mutluluk ve huzur dolu bir yaşam dileriz.

Hakkında ugurdasdemir

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*