Pazartesi , Kasım 19 2018
Anasayfa / Dergi / Röportajlar / Olay Röportaj Medyada

Olay Röportaj Medyada

IMG_0136---AYŞEGÜL-KÜÇÜK

Dünyanın Gazetecisinden KADINCA yorumları Kanal-D manşetlerinde

KADINCA “Ayşegül Ekinci” iş birliği ilgi çekmeye devam ediyor.Ayşegül Ekinci “Değişim yüzü oldu”haberini  genel yayın yönetmenimiz Oya Demirtok röportajıyla birlikte  Kanal-D haber sitesinde yayınlanmasıyla yarım saat içerisinde 60.000 izlemeyle  sitenin öne çıkanları arasında yerini aldı…

 

kanald ayşeül Ekinci

Ayşegül Ekinci “Değişim Yüzü” oldu

Kanal D İngiltere Temsilcisi Kadınca’nın değişim yüzü oldu…

 

10.03.2014

Ayşegül Ekinci’yi Sosyal Medya’da takip etmek için:www.twitter.com/EkinciAysegul
www.instagram.com/aysegulekinci
www.aysegulekinci.com

Sosyal Medya’yı En İyi Kullanan gazeteci seçilen Kanal D İngiltere Temsilcisi Ayşegül Ekinci,  Türkiye’nin en eski kadın dergilerinden biri olan KADINCA’nın, değişim yüzü oldu.Tony Blair, Gordon Brown, David Cameron, Prof Stephen Hawking, Angelina Jolie, Daniel Craig, Jack Nicholson, Gerard Butler, Denzel Washington, Julian Assange, Rihanna, Meryl Streep, Cate Blancett, Benazir Butto, Russell Crowe gibi siyasetten spora, Hollywood’dan bilim dünyasına kadar, dünyanın tanınmış yüzleri ile yaptığı sayısız özel röpörtajla tanınan Kanal D İngiltere Temsilcisi Ayşegül Ekinci, Ercan Arıklı ve stilist Necla Seyhun’un yayın hayatına kazandırdığı, ünlü gazeteci Duygu Asena’nın 14 yıl aralıksız yönettiği KADINCA dergisinin yayın hayatındaki değişim yüzü oldu.Rahmetli Duygu Asena, 1 Aralık 1978 yılında Genel Yayın Yönetmenliği koltuğuna oturuncaya kadar 17 bin civarında satan bir dergi olan Türkiye’nin ilk yerli kadın dergisi KADINCA, Asena’nın, ‘ Ayşeler uyanın, Aliler’i uyandırın’ yazısından sonra, Türkiye’de en çok satan dergi oldu. Duygu Asena’nın, ‘ Kadın Hakları ve İnsan Hakları’ gibi tabu olan konuları mercek altına almasıyla, dergi satışları 17 binden 90 binlere  çıktı.

Asena’dan sonra bayrak Demirtok’da

Duygu Asena’nın vefatından sonra, Genel Yayın Yönetmenliği  koltuğuna,  Duygu Asena’yla dergicilik hayatına başlayan Oya Demirtok geçerek Türkiye’deki gelişen medya koşullarına rağmen, birbirinden ilginç kapakları ve haberleri ile
KADINCA konseptini aynı başarıyla sürdürdü. Yazılı basın koşullarına karşı büyük mücadele vererek önceleri dergiyi aylık olarak çıkaran Oya Demirtok ve ekibi, bundan böyle KADINCA dergisini dijital basına taşırken yılda 4 sayı basılı olarak çıkarmaya karar verdi.

“ Ayşegül Ekinci, dünya gazetecisi. Konuşmadığı dünya ismi kalmadı ,bizim dijital dünya ya açılışımızda da starımız  Ayşegül Ekin’ciydi ”

Hürriyet Gazetesi, CNNTÜRK Londra Temsilciliği ardından halen KanalD İngiltere Temsilciliği’ni yürüten Ayşegül Ekinci, Pakistan Eski Başbakanı Benazir Butto ile sürgün dönüşü sonrasında gittiği Pakistan’da aylarca kalarak çok önemli bir döneme tanıklık etmişti. Pakistan’ın güney bölgesinde bulunan, Afganistan sınırına yakın Akottak Khattak Medresesi ve Lal Medresesi’ne girerek, dünya çapında gazetecilik yapan ve Türkiye Gazeteciler Cemiyeti tarafından, Televizyon Dalı’nda ödüle layık görülen Ekinci, Pakistan’ın her yerini saran intihar saldırılarından  kıl payı kurtulmuştu.

fotoğraf (5)Kanal D’ye konuşan Kadınca Genel Yayın Yönetmeni Oya Demirtok, Duygu Asena’dan kalan emaneti var gücüyle korumaya çalışırken şunları söyledi: ‘ Günümüz ve özellikle Türkiye’nin gelişen şartları, bir zamanlar ellerden düşmeyen dergilerin tek tek yayın hayatından kalkmasına sebep oluyor. Ben ve ekibim, uzun bir dönem tüm şartlara direndik. Her ay çok özel işlerle bayilerde olduk. Türkiye’nin önemli isimleriyle konsept çekimler,özel röportajlar yaptık.,Kadın haklarını,yaşam hakkını KADINCA sayfalarına taşıdık. Ancak, 2014 bizim de yazılı basından dijital basına geçiş yılımız oldu. KADINCA, Türkiye’nin en eski kadın dergilerinden biri. Misyonu olan bir dergi. Bu geçişe farkındalık yaratmak için, yaptığı her röportajla sansasyon yaratan, ama gazetecilik ilke ve etiğinden ödün vermeyen, bir dünya gazetecisi olan Ayşegül Ekinci’yi seçtik. Ayşegül Ekinci, yaptığı sayısız özel röportaja ve onlarca mesleki başarısına, ödüle rağmen duruşundan taviz vermeyen bizim duruşumuzla çok özdeşleşen bir isim.  Kendisi ile çok özel bir çekim ve çok özel, gerçekçi  bir röportaj  yaptık. Bu çekimde dört değişik kadın oldu. Hollywood starlarını aratmayan fiziği ve ışığıyla, KADINCA değişiminin de yüzü oldu “ .
Bir sinema, tv starı değil medya starıyla güç birliği yaparak mesleki anlamda da dayanışma örneği  verdiğimizi umuyorum…

 

http://haber.kanald.com.tr/Haber/Magazin-38/Aysegul-Ekinci-Degisim-Yuzu-oldu-53913.aspx#.Ux3Zq5jHFjQ.twitter

Ekran Alıntısı

0+

Hakkında Oya Demirtok

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*