Cumartesi , Ağustos 24 2019
Anasayfa / Sağlık / Estetik / Erkekler Artık Estetikte Biz De Varız Diyor!

Erkekler Artık Estetikte Biz De Varız Diyor!

Günümüzde erkekler de kadınlar kadar genç, dikkat çekici ve sağlıklı görünmeye ihtiyaç duyuyor. Özellikle ilerleyen yaşlarla birlikte erkekler vücutlarında birtakım değişiklikler ve iyileştirmeler yapmak amacıyla estetik yöntemlere başvuruyor.

Estetik plastik ve Rekonsrüktif Cerrahi Uzmanı Op.Dr. Hüseyin Güner, Erkeklerin % 60 oranında jinekomasti (meme küçültme)% 40 oranında burun estetiği operasyonu yaptırdığını belirtiyor.

images

Erkekler arasında en yaygın işlemlerden biri Meme Küçültme

Erkeklerde Jinekomasti – Meme büyümesi çoğu zaman hormonal nedenlerden kaynaklanan, kimi zaman da psikolojik stres oluşturan ilaçların yan etkisi gibi farklı nedenleri olabilen  bir durumdur. Çoğu durumda  tedavisi cerrahidir. Hem lazer lipoliz uygulanarak hem de meme dokusu çıkarılarak yapılan işlem oldukça kolaydır. Lazer lipoliz yöntemi ile yapılan meme kücültme operasyonunun ilgi çekici tarafı, işlemin meme dokusunun kesilerek çıkarılmasına gerek kalmamasıdır. Slim Lipo uygulaması ile kesi yapılmadan işlem tamamlanır. Ameliyat memenin büyüklüğüne göre ortalama 45-60 dakika arası sürmektedir. İşlem lokal anestezi ve sedasyon altında yapılmaktadır. İslemin yapılmasının ardından ortalama 3-4 saat içinde sosyal yaşamınıza geri dönülebilmektedir. Burada özellikle vurgulanan nokta insan vücudunun yeni yağ hücresi üretmemesi, bu yüzden de kilo alınmadığı takdirde meme küçültmede yapılan operasyon kalıcıdır diyebiliriz.

erkeklerde-meme-meme-kucultme-nedir

Erkeklerde burun estetiği

Aynaya bakıldığında göze  ilk çarpan ve en çok dikkat edilip eleştirilen  organlardan biri olan burun, estetik operasyonu olarak erkekler tarafından sıkça tercih edilmekte. Fakat erkekler kadınlara oranla daha çok düzgün nefes alabilme amacıyla bu işlemi yaptırmaktadırlar. Genel veya lokal anestezi altında yapılabilen bu ameliyat, burundaki problemin büyüklüğüne göre 1-2 saat arasında değişiyor. Ameliyat sonrası burun ve etrafında morluklar ve şişlikler görülmesi normaldir. Oluşan şişlik 3-5 gün içinde varsa morluklar 4-5 gün  içinde kaybolur. Nadiren 10 günden uzun sürer.

Hasta  rahatlıkla ertersi gün dışarı çıkabilir,1 hafta sonra işine, 1 aydan sonraki süreçte de sportif aktivitelerine geri dönebilirler.

sac-ekimi-islemi

Erkeklerde saç ektirme

Saç dökülmelerinin ırsi dökülme, düzensiz beslenme,stres ve psikolojik rahatsızlıklar gibi bir çok farklı sebebi olabilir. Erkek tipi saç dökülmelerinde ise bunun nedeni genellikle ırsidir. Erkekler açısından endişe uyandıran bu durum, erkeklerin saç ektirme işlemine olan eğilimini arttırmaktadır..İşlem, ektirilecek greft sayısına göre ortalama 6 – 8 saat sürebilir.Ekme işlemi yapıldıktan sonra saçlar 3 ay içerisinde yavaş yavaş çıkmaya baslar ve  6 ay gibi kısa bir sürede memnuniyet verici sonuç alınır ancak  unutulmaması gereken bu sürecin kişiye göre değişiklilik gösterdiğidir.

Bölgesel zayıflama

Erkeklerin daha çok karın bölgelerinde yağ depolandığı görülür. Spor salonlarında harcanan uzun saatler ise yağlardan kurtulmaya yetmemektir çünkü egzersizin hedefi yağlar değil, kaslardır. Bu noktada erkekler tarafından tercih edilen en önemli işlem, lazer lipoliz ve slim lipo ile plastik cerrahlar tarafından uygulanan yağ aldırma işlemidir. FDA onaylı cihazlarla güvenli bir şekilde  yağ hücreleri parçalanır ve yok edilir. İhtiyaç duyulan bölgelerde lazer lipoliz ile deri sıkılaştırılıp,gevşemiş görünümden kurtulunur. Bölgesel yağlanma tedavisinde etkin olarak kullanılan bu islem tek seansta  yapılıp, günlük yaşamınızdan uzak kalmadan yağlarınızdan kurtulmanıza imkan verir.Hastanede yatmanıza gerek kalmadan,ikinci günden itibaren işinize geri dönebilirsiniz.

Hakkında Oya Demirtok

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*