Cumartesi , Eylül 21 2019
Anasayfa / Magazin / Dünyadan / Kadınca Dergisi Azerbaycan Basınında

Kadınca Dergisi Azerbaycan Basınında

azer2 azer3
 Yeni Jönümüz Azeri Dövüşçü Best Model 
Hayatını Bakü ve Münih arasında geçiren Atakishiyev kariyerine oyunculuk yaparak devam etmeyi arzu ettiği için İstanbul’a geldi .Medyanın yoğun ilgisiyle karşılaşan Azer Atakishiyev Kadınca Dergisi objektifleri önüne geçti… Oyunculuk eğitimleri devam ederken bir yandan modellik yapmayı sürdürmektedir. İstanbul’a gelişinin henüz ilk haftasında MBFW İstanbul kapsamında düzenlenen Önder Özkan defilesi podyumunda yer aldı.
Screenshot_2014-11-21-13-05-29
Kariyerine Avrupa’da modellik Türkiye’de ise ağırlıklı olarak oyunculuk yaparak devam etmeyi arzu eden Atakishiyev, hayatını  Bakü – Münih – İstanbul üçgeninde geçirmekte olup Azerbaycan da çok popüler olan best model Kadınca dergisine verdiği pozlarla da Azebaycan medyasında ‘Türkiye’nin en önemli kadın dergisinde bir Azeri model’ manşetleriyle yer aldı.

azer azer1

 

AZER ATAKİSHİYEV KİMDİR?

1990 Bakü doğumlu Azer Atakishiyev uzun yıllar dövüş sporlarıyla ilgilenmiştir. 

2008 yılında “Pankratrion” (MMA) alanında Azerbaycan şampiyonu olmuş, aynı yıl Bulgaristan’da düzenlenen müsabakalarda Avrupa dördüncülüğü ünvanını almıştır.

2008 yılında katıldığı Best Model of Azerbaijan yarışmasında “first runner up” ünvanını kazanmış, 2010 yılında yeniden katıldığı yarışmada birinciliği elde etmiştir.
2010 yılında katıldığı  Best Handsome Boy Mr. Azerbaijan yarışmasını da birinci olarak tamamlamıştır.
Azer Atakishiyev 2009 yılında Azerbaycan Milli İlimler Akademisi İktisat enstitüsüne girmiştir. Modellik kariyerini sürdürmek üzere 2012 yılında gittiği Almanya’nın Münih şehrinde bir yandan İktisat eğitimine de devam etmektedir.

Hakkında Oya Demirtok

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*