Perşembe , Kasım 15 2018
Anasayfa / Magazin / Sanal Sempatizanlık tehlikesi

Sanal Sempatizanlık tehlikesi

Türk milleti çok enteresan bir toplum… Çok zeki insanlar çıkıyor. Çok saf ,çok temiz insanlar çıkıyor. Çabuk unutuyor. Orantısız Şefkat göstermek ile şefkat ve güven olmadan olmayacağının farkınıda anlamıyor. Bünyesinden en fazla kahraman çıkan bir millet.Görmeden sevebilecek kadar yüce bir millet. Daha bir çok özellik sayabiliriz.

Böyle muhteşem bir millet ise bütün dünyanın dikkatini çekmiş.Yıllardır bizimle uğraşıyorlar.

Bu zaten bilinen bir gerçek fakat şu sıralar yüzyıllardır yapılanlar internet ortamı üzerinden yapılıyor ve milletimiz aynı uykuya yine yatmış durumda . Dün gördüm ki internet üzerinden ülkenin önemli kuruluşlarının web sitelerine saldırılar başladı. Saldırılar daha öncede vardı. Fakat bu sefer ortama bakıldığında Türkiye’nin büyük küçük önemli hack grupları iç savaşa girmiş. Türkiye’nin hack grupları bu kadar sınırlı imkaan olmasına rağmen dünya üzerinde çok etkilidir. Dış güçlerin internet üzerinden yaptıkları baskıların da şimdiye kadar bertaraf edilmesinin en büyük sebebi budur. Bu gücün de dağılmasının yollarından birisi de onları kendi içerisinde birbirine düşürmektir.

Bu olayı hızlandıracak ve ülkemiz üzerinde yoğun baskı oluşturacak en önemli şey ise halkın bu sanal oyunlara alet olmasıdır.

İnsanlarımız malesef öfkeleri , sinirleri , hırsları , zaafları kullanılarak köle haline dönüştürülüyor.İnternetten aslını bilmediğimiz şeyleri paylaşmamalı, her uygulamayı kabul etmemeli ve özelimizi internet ortamına dökmemeliyiz. Her şeye de açık olmamak gerekiyor bu şekilde kötü niyetli kişilerin emellerine alet olmaktan bir nebzede olsa kurtulabiliriz. Fakat kesinlikle buda bir çözüm değil bu hack olaylarının sınırı yok en güvendiğiniz kaynak bile ele geçirilmiş olabilir.

Son olarak bir resme tıklamak ile ele geçirilebileceğinizi söyleyerek DDOS saldırısı nasıl yapılır kısa olarak bilgisini verim.

DDos saldırısı bir şekilde bilgisayarları ele geçirilmiş kişilerin bilgisayarından bir siteye yönlenmesidir. Diyelim ki 1 milyon kişinin hesabı ele geçmiş. O siteye de aynı anda bir milyon kişi yönlendirilirse sitenin server ve trafik kapasitesi tüketilip sitenin yayına kapanması sağlanır. Tabi ertesi gün polisler bu siteye saldırmışsınız diye kapınıza gelirse hiç şaşırmayın…..

Sosyal Medyadaki şu bilinçsiz paylaşım hastalığından vazgeçmeniz dileği ile..

0+

Hakkında admin

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*