Salı , Haziran 25 2019

Seslenen Kitap

 

manşet-2  

Kürk Mantolu Madonna Mert Fırat’ın Sesiyle Seslenen Kitap’ta!

 

Eserlerinde insanların görünmeyen ve bilinmeyen yüzlerini ortaya çıkartan Sabahattin Ali’nin oldukça güçlü bir tutkuyu öne çıkardığı efsane eseri Kürk Mantolu Madonna, ünlü oyuncu Mert Fırat’ın seslendirmesiyle Seslenen Kitap’ta yerini aldı. Kürk Mantolu Madonna’da Sabahattin Ali, düzenin yok ettiği kişilikler, yaşamın geçiciliği ve aşkın olanaksızlıklarına dair yanıtlanması zor sorular soruyor.

 

Sabahattin Ali’nin efsane eseri Kürk Mantolu Madonna’yı Seslenen Kitap için seslendirmekten dolayı oldukça mutlu olduğunu söyleyen Mert Fırat, defalarca okuduğu, üzerinde çalıştığı ve film hazırlığı aşamasında olduğu bu eseri seslendirme sürecinde, her karakterle yeniden yakınlaşma fırsatı bulduğunu belirterek kendisi için çok değerli ve verimli bir çalışma olduğunu belirtti.

Birçok önemli yazarın temsilciliğini yapan Türkiye’nin en eski ve köklü telif hakları ajansı olan ONK Ajans adına konuyla ilgili görüşlerini belirten Mehmet N. Karaca, Seslenen Kitap ile aralarındaki işbirliğinin ilk adımı olarak, çok özel yazarları arasında yer alan Sabahattin Ali’nin ölümsüz eseri Kürk Mantolu Madonna’nın seslendirilmiş olmasının kendilerini oldukça mutlu ettiğini söyledi. Kısa bir gelecekte hem Sabahattin Ali’nin, hem de diğer pek çok yazarlarının değerli eserlerinin bu mecrada dinleyicilerle buluşmasının mümkün olmasını dilediklerini sözlerine ekledi.

1445843003_Sabahattin_Ali__K__rk_Mantolu_Madonna

Sabahattin Ali, Kürk Mantolu Madonna’da hayatı, insanları ve aşkı sorguladığı unutulmaz satırlara imza attı;
‘İnsanlar birbirlerini tanımanın ne kadar güç olduğunu bildikleri için bu zahmetli işe teşebbüs etmektense, körler gibi rasgele dolaşmayı ve ancak çarpıştıkça birbirlerinin mevcudiyetinden haberdar olmayı tercih ediyorlar’.

‘Bir insanın diğer bir insanı, hemen hemen hiçbir şey yapmadan, bu kadar mesut etmesi nasıl mümkün oluyordu?’

‘Hayatta en güvendiğim insana karşı duyduğum bu kırgınlık, adeta bütün insanlara dağılmıştı; çünkü o benim için bütün insanlığın timsaliydi’(Kürk Mantolu Madonna Sabahattin Ali).

Mert Fırat’ın seslendirdiği Kürk Mantolu Madonna’ya Seslenen Kitap’ın web sitesinden, iOS, Android ve Windows telefon mobil ve masa üstü uygulamaları üzerinden ulaşabilirsiniz.

http://www.seslenenkitap.com/

1445843048_Seslenen_Kitap_Logo  

Seslenen Kitap

Seslenen Kitap, 2014 yılında lansmanı yapılan, Türkiye’nin ilk web sitesi ve mobil uygulamalar üzerinden çalışan sesli kitap dükkanıdır. Seslenen Kitap portföyüne dinleyiciler, seslenenkitap.com ve ücretsiz Seslenen Kitap iOS, Android ve Windows Telefon mobil uygulamalarıyla ulaşabilir, satın alınan veya hediye edilen sesli kitapları ücretsiz mobil veya masaüstü uygulamaları ile dinleyebilir. Seslenen Kitap portföyünde çok okunan ve popüler yazarların seslendirdiği güncel kitapların yanı sıra, profesyoneller tarafından seslendirilen güncel ve klasik kitaplar da yer alıyor.

Hakkında Oya Demirtok

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*