Cumartesi , Kasım 17 2018

OYAK Çimento Grubu – Türk Böbrek Vakfı İşbirliği İle Gerçekleştirilecek Eğitim Projesinde, Bir Yandan Türk Böbrek Vakfı Tarafından ‘Böbrek Sağlığı ve Sağlıklı Beslenme’ Konularında Eğitim Verilirken, Diğer Taraftan Eğitim Verilen İl ve İlçelerde OYAK Çimento Grubu Tarafından Diyaliz Makinesi Bağışlanacak…

unnamed (2)unnamed (1)

OYAK Çimento Grubu için “sosyal sorumluluk” adına gerçekleştirilecek bu etkinlikler, OYAK Çimento Grubu’nun Mardin, Adana, Ordu (Ünye), Kocaeli ve Bolu illerinde yer alan tesislerini ve bölgeyi kapsayacak. Türk Böbrek Vakfı ile beraber yürütülecek etkinliklerde, Türk Böbrek vakfı tarafından bu illerde yer alan tesislerin personeline, il ve ilçelerdeki öğrencilere ve halka yönelik Böbrek Sağlığı ve Sağlıklı Beslenme konularında eğitimler gerçekleştirilecektir.

Türk Böbrek Vakfı’nın özellikle son yıllarda farklı kamu kurum ve kuruluşlarıyla ortaklaşa gerçekleştirdiği ‘Böbrek Sağlığı ve Sağlıklı Beslenme’ eğitim seminerleri, geçtiğimiz dönemlerde İstanbul dışına da taşınarak farklı illerde de gerçekleştirildi.

OYAK Çimento Grubu ile birlikte yapılacak olan bu eğitim projesinde ise, Türk Böbrek Vakfı’nın en önemli amaçlarından ikisi gerçekleştirilmiş olacak. Türk Böbrek Vakfı’nın en önemli amaçlarından birisi olan ‘Ülkemizde Böbrek Hastalıklarının Önlenmesi’ alanındaki faaliyetlerin yanında, bölgedeki kronik böbrek hastalarının tedavilerine yönelik diyaliz makinesi temin edilmesi mümkün olacak.

OYAK Çimento Grubu fabrikalarının personeline, ailelerine, ayrıca fabrikaların bulunduğu il ve ilçelerde bulunan öğrencilere ve halka yönelik verilecek “Böbrek Sağlığı ve Sağlıklı Beslenme” eğitimlerini, valilikler, yerel yönetimler, il sağlık müdürlükleri desteklemektedir.

Projenin toplum sağlığı ve kamu yararına gerçekleştirilmesinin yanında, öne çıkan diğer bir önemli yönü ise, eğitim için gidilen ve OYAK Çimento Grubu’na ait fabrikaların bulunduğu her bölgede, kamu üniversitesi veya devlet hastanelerinin diyaliz merkezlerine, OYAK Çimento Grubu tarafından, kamu yararına bir adet diyaliz makinesi bağışlanacaktır.

23 Eylül 2014 Salı günü Ünye’de başlayacak olan projenin ilk adımında, tüm Ünye Çimento çalışanlarına, ailelerine ve yakınlarına verilecek seminerin ardından, 24 Eylül günü ilköğretim, lise ve üniversite öğrencilerine ve halka yönelik “Böbrek Sağlığı ve Sağlıklı Beslenme” semineri verilecektir.

0+

Hakkında Oya Demirtok

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*