Çarşamba , Mayıs 22 2019
Anasayfa / Kültür & Sanat / Kitap & Dergi / Agatha Christie’nin Sırrı

Agatha Christie’nin Sırrı

Pera Palace Hotel Jumeirah’da Yeniden Yazılıyor

 

agatha_christie 

Pera Palace Hotel Jumeirah, Agatha Christie’nin 1934’te yazdığı, Orient Ekspress’te işlenen bir cinayeti konu aldığı“Murder on The Orient Ekspress” romanının 80. yılını “Agatha ile Zamanda Yolculuk” paketiyle kutluyor.

 

Pera_Palace_Hotel_Jumeirah_Giris

Türkiye, 03 Haziran 2014 – Zengin tarihi ve mimarisiyle dünyanın en “ikonik” 10 otelinden biri olan ve 1892 yılında Orient Ekspress yolcularını misafir etmek için inşa edilen Pera Palace Hotel Jumeirah, otelde konaklamış olan ünlü yazar Agatha Christie’nin “Doğu Ekspresi’nde Cinayet” romanının 80. yıldönümüne özel bir paket sunuyor. 01 Haziran – 31 Aralık 2014 tarihleri arasında geçerli olacak “Agatha ile Zamanda Yolculuk” paketiyle hem roman kahramanları yeniden canlanıyor, hem de misafirler tarihi, İstanbul’u ve Orient Express lezzetlerini yeniden keşfediyor.

Agatha_Christie_Room 

Agatha’nın sırrı da bu pakette…

Konuklarını farklı ve özgün tarzı ile ağırlayan Pera Palace Hotel Jumeirah, “Agatha ile Zamanda Yolculuk”paketiyle de bu alandaki iddiasını sürdürüyor… Bu çok özel deneyiminde misafirler, otelin ünlü konuklarına ithafen yaratılan hikayeli kokteyller ile karşılanıp; gizemiyle ün yapmış 411 numaralı Agatha Christie odasında konaklayacaklar. Zamanda yolculuk, rehber eşliğinde tarihi Sirkeci Garı ve Gar Müzesi ile devam ediyor. Konuklar, bu tarihi turu, daha sonra Pera Palace’ın ünlü barı Orrient Terrace’ta sunulan ’’lezzet turu’’ ile tamamlıyorlar. Paket için özel hazırlanan Orient Express Menüsü’yle eşsiz tatlar tarih ile birleşerek, konukların beğenisine sunuluyor. Ayrıca, bu özel deneyimi ölümsüzleştirmek için  konuklara ’’Orient Ekspress’te Cinayet’’ kitabı hediye ediliyor.

Çift kişilik, en az iki gece konaklamayı içeren “Agatha ile Zamanda Yolculuk” paketi gecelik 411 Euro’dan satışa sunulurken, misafirlere, bugünden başlayıp geçmişe uzanan özel bir konaklama deneyimi vaat ediliyor.

Hakkında Oya Demirtok

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*