Perşembe , Kasım 15 2018
Anasayfa / Kültür & Sanat / Ahmet Kaya – Bir Eksiğiz

Ahmet Kaya – Bir Eksiğiz

A kaya

 

Ahmet Kaya Dostlarından “Bir Eksiğiz”

 

Gülten Kaya tarafından bir yıl önce proje haline getirilen “…Bir Eksiğiz” isimli iki CD’den oluşan bu sürpriz albümde 23 sanatçı Ahmet Kaya eserlerini yorumluyor. Prodüktörlüğünü Gülten Kaya’nın yanı sıra sanatçı Yavuz Bingöl de üstleniyor.Ağırlıkla rock grupları ve sanatçılarının yer aldığı albüm çalışması, 23 farklı stüdyoda kaydedildi. Sanatçıların, yorumladıkları eserleri bütünüyle kendisinin seçtiği, düzenlemelere ve yorumlara hiç müdahale edilmeyen bu özel çalışmada Ahmet Kaya’nın müziğe dair özgürlük anlayışına da bir saygı duruşu gerçekleştirildiğini düşünen yapımcılar “Ahmet Kaya böyle olmasını isterdi” empatisinden yola çıktıklarını ifade ettiler.

ahmet Kaya bir eksiğiz albüm kapağı

 

Sezen Aksu’dan Teoman’a, Aynur’dan Halil Sezai’ye, Gripin grubundan Bülent Ortaçgil’e, Zuhal Olcay’a kadar pek çok sanatçı bu çalışmada yer alıyor.

Gülten Kaya’nın, “Kalbimle hayatın arası çok açıktı. Geldiniz, çok incelikliydiniz, daha da iyileştirdiniz. Su olsun sesleriniz” cümlesiyle teşekkür ettiği 23 sanatçıdan oluşan “…Bir Eksiğiz” adlı çalışma 3 Mart tarihinde raflardaki yerini alacak.

 

0+

Hakkında Oya Demirtok

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*