Perşembe , Kasım 15 2018
Anasayfa / Kültür & Sanat / Bridget Jones bu Sevgililer Günü’nde bekâr kızların Spotify çalma listesini paylaşıyor

Bridget Jones bu Sevgililer Günü’nde bekâr kızların Spotify çalma listesini paylaşıyor

Bridget Jones bu Sevgililer Günü’nde bekâr kızların Spotify çalma listesini paylaşıyor                                                                                    

Bridget Jones geri döndü. Dünyanın en ünlü “müzmin bekârı” Bridget Jones 21. yüzyıla girdi ve Spotify’a katıldı. Her zamanki tarzıyla Bridget, bekâr kızların Sevgililer Günü çalma listesini dünyayla paylaşmak üzere Spotify’ı kullanmaya karar verdi.

Helen Fielding’in yazdığı serinin son kitabı Mad About The Boy‘da yine bekâr Bridget, günlüğe yazmak yerine tweet atmayı tercih ediyor. Sevgililer Günü’nün hemen öncesinde de kendi gibi bekâr kızları kurtarmak üzere Spotify’a katılıyor.

Bridget Jones Mad About The Boy çalma listesi, kırık kalpleri yatıştırmaya ve güçlü, bağımsız kadını ortaya çıkarmaya yardımcı oluyor.

Çalma listesinde Queen’den Play the Game ve Chaka Khan’dan I’m Every Woman gibi kıpır kıpır klasiklerin yanı sıra The Weather Girls’ün It’s Raining Men şarkısı gibi Bay Darcy ile Daniel Cleaver’lı günleri hatırlatan şarkılar da yer alıyor. Bu çalma listesi, Sevgililer Günü’nde “erkeklerin arkasından ağlamak yerine özgüvenli olup buz kraliçesini” oynamak için en ideal çalma listesi.[1]

 

1.    Mad About the Boy – Dinah Washington

2.    Littlest Things – Lily Allen

3.    All By Myself – Celine Dion

4.       I Will Survive –  Gloria Gaynor

5.    Sister Rosetta Goes Before US – Alison Krauss and Robert Plant

6.    Play the Game – Queen

7.    I Want that Man – Debbie Harry

8.    Crazy For You – Madonna

9.    You Know I’m No Good – Amy Winehouse

10.   I’m Every Woman – Chaka Khan

11. Killer Queen – Queen

12. Don’t Get Me Wrong – Pretenders

13. Eternal Flame – the Bangles.

14. Could It Be Magic – Donna Summer

15. Will You Still Love Me Tomorrow? Carole King

16. I Don’t Wanna Lose You – Tina Turner

17. Respect – Aretha Franklin

18. The Wind – Cat Stevens

19. Skyfall – Adele

20. It’s Raining Men.- The Weather Girls

21. Have You Met Miss Jones  – Robbie Williams

 

Helen Fielding’in görüşleri ise şöyle: “Her şey ne kadar hızla değişiyor. İlk Bridget Jones’u yazdığımda sadece karışık kasetler vardı. Mad About the Boy’da 21. Yüzyılın Bridget’i Twitter ve mesajlaşmayla ilgileniyor. Spotify, Bridgetvari yalnız ve sarhoş dans edilen geceler için yapılmış sanki. Unutulmaması gereken tek önemli şey, bunları yaparken mesaj göndermemek. Mad About The Boy Spotify çalma listesi, Sevgililer Günü’nü tek başına bir şişe votka eşliğinde geçiren bütün Bridget Jones’lar için.”

Mad About The Boy, Amazon.co.uk adresinden temin edilebilir

 

Editöre Notlar

 

Tüm çalma listesini buradan dinleyebilirsiniz:

Bridget Jones’s Mad About The Boy Playlist

 

Çalma listesini kullanmak için şunu kullanın:

<iframe src=”https://embed.spotify.com/?uri=spotify:user:spotify:playlist:0XhW1vPeFssCXc50R5RhC0” width=”300″ height=”380″ frameborder=”0″ allowtransparency=”true”></iframe>

 

Helen Fielding’in Mad About The Boy kitabı aşağıdaki adreslerden de temin edilebilir:

·         Waterstones

·         Kobo

·         Nook

·         Amazon ve Sainsburys’in E-kitapları

 

Spotify hakkında

Spotify, 20 milyondan fazla müzik parçasına talep üzerine erişim sağlamanıza olanak veren, ödül sahibi bir dijital müzik hizmetidir. Hayalimiz, dünyanın tüm müziğini herkes için, nerede ve ne zaman isterlerse istesinler, anında ulaşılabilir hale getirmektir. Spotify, bir taraftan sanatçıların adil bir anlaşma yapmalarını mümkün kılarken, diğer taraftan da müziği keşfetmenizi, yönetmenizi ve arkadaşlarınızla paylaşmanızı hiç olmadığı kadar kolaylaştırıyor.

Spotify bugün 55 ülke piyasasında bulunmaktadır: 24 milyondan fazla aktif kullanıcı ve 6 milyondan fazla ödemeli aboneyle Andora, Avusturya, Belçika, Bolivya, Bulgaristan, Danimarka, Kıbrıs, Çek Cumhuriyeti, Estonya, Finlandiya, Fransa, Almanya, Yunanistan, Macaristan, İzlanda, İrlanda, İtalya, Letonya, Lihtenştayn, Litvanya, Lüksemburg, Malta, Monako, Hollanda, Norveç, Polonya, Portekiz, Slovakya, İspanya, İsveç, İsviçre, Türkiye, İngiltere, Arjantin, Şili, Kolombiya, Kosta Rika, Dominik Cumhuriyeti, Ekvator, El Salvador, Guatemala, Honduras, Meksika, Nikaragua, Panama, Paraguay, Peru, Uruguay, ABD, Avustralya, Yeni Zelanda, Hong Kong, Malezya, Singapur ve Tayvan.

Spotify, 2008 yılında İsveç’te piyasaya çıkmasından itibaren hak sahiplerine bir milyar ABD dolarından daha fazla kazandırmıştır. Spotify halen Avrupa’da markalar için dijital müzik gelirlerinin ikinci en büyük kaynağı (IFPI, 2011) ve global olarak kendi türünde en başarılı müzik streaming servisidir.

www.spotify.com

 

Daha fazla bilgi

Daha fazla bilgi, resim veya ekip ile iletişime geçmek için lütfen http://press.spotify.com adresindeki basın bülteni sayfamızı ziyaret edin.

Sanem Çetmin / sanem.sofuoglu@bersay.com.tr / 0554 535 49 81

0+

Hakkında admin

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*