Cumartesi , Eylül 21 2019
Anasayfa / Manşet / “O Ses Türkiye” de Çifte Şampiyonluk Sevinci

“O Ses Türkiye” de Çifte Şampiyonluk Sevinci

  

Dodan Şampiyon Oldu Hadise Salonu Çığlıklarıyla İnletti

2017 O Ses Türkiye kim birinci oldu sorusu Hadise’nin göz yaşlarıyla belli olurken yarışmayı sunan Acun Ilıcalı’dan hem Hadise’ye hem şampiyon olan yarışmacıya Survivor sürprizi geldi. 6 finalist dün akşam kıyasıya mücadele ederken, Hadise yarışma döneminde ilk kez 3 yarışmacıyla finale kalması, gecenin ilklerindendi. Hadise’nin takımında hem hüzün hem sevinç yaşandı. Hadise ise yerinde duramadı. Finalin yaşandığı gece Gökhan Hakan takımı finallere isimlerini tekrardan yazdırması büyük bir takdirle karşılandı. İşte dikkat çeken yarışmaya dair önemli ayrıntılar….

2017 O Ses Türkiye kim şampiyon oldu sorusunun cevabı belli olurken heyecan hüzün ve stresin aynı anda yaşandığı yarışmada finalistlerin çabaları büyük takdir topladı. Büyük finalde Hadise’nin takımından: Cihangir Moralı, Dodan Özer ve Taylan Bayri. Gökhan Hakan’ın takımından: Resul Aydemir, Keremhan Özdemir. Sibel Can’ın takımından ise Burhan Çatılı yarıştı. Yarışmanın finali dün akşam nefes keserken, finalde 6 yarışmacı birinci olmak için birbirileriyle kıyasıya yarıştılar. Hadise ilk defa 3 yarışmacı ile finale kalırken, Gökhan ve Hakan’dan 2 yarışmacı finale kaldı. Sibel Can’ın takımından ise bir yarışmacı finale adını yazdırabildi. 6 finalistin son performansları izleyenleri büyülerken, oy veren halkı etkilemek için sese dair tüm hünerlerini göstermeye çalıştılar.

 

Birinci olan yarışmacı ve o gece yaşanan bir ilk

Hadise’nin gecesinde ilk başta hüzün sonradan büyük bir sevinç yaşandı. Hadise’nin takımından Cihangir Moralı olurken, Hadise’nin hüznü gözlerden kaçmadı. İkinci turda ise Taylan Bayri’nin elenmesi ile iyici morali bozulan Hadise’yi büyük bir sürpriz bekliyordu.

Son final turunda Hadise ve Gökhan Hakan takımındaki yarışmacılar kaldı. Dodan Özel ve Resul Aydemir son şarkılarını söylediler… Şampiyonu programın sunucusu Acun Ilıcalı açıkladı. Şampiyon Dodan Özel olunca, Hadise’nin sevinci herkesi heyecanlandırdı ve mutlu etti. Hadise’nin takımından ilk defa bir yarışmacı şampiyon oldu.

Birinci olan Dodan Özer kimdir?

Yarışmaya ilk girdiğinden bu zamana dek en dikkat çeken yarışmacılarından olan Doden Özer Muş doğumlu; kendisi İstanbul’da yaşıyor. Küçüklüğünden beri müziğe yatkın olan Dodan, İstanbul’a gelerek müzik kariyerini daha çok geliştirmek istiyor. 1997 yılında Murat Öztürk ile Dodan Project grubunu kurdu. Grup Kürt müziği ile Batı müziğini şarkılar içerisinde birleştirmek amacı ile kuruldu. Dodan Özer’in “Be Naw” adlı albümü bulunmaktadır.

Dodan isminin iki anlamı bulunmaktadır. Birinci anlamı: Zehir büyük bir arı ismi ( siyah ve kırmızı renkli). İkinci anlamı ise: Şişman ve göbekli.

Hadise Şampiyonluğu Çığlık Çığlığa Kutladı

Hakkında Oya Demirtok

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*