Pazartesi , Aralık 10 2018
Anasayfa / Dergi / Dergi Özel / Ayşegül Ekinci’nin Acı Günü

Ayşegül Ekinci’nin Acı Günü

aysegulfour

Yıllardır kanal D ve CNN TÜRK Londra temsilciliğinde görevli,dünya starlarıyla yaptığı röportajlarla tanınan Ayşegül Ekinci en acı gününü yaşıyor… Ağabeyi oparötör doktor Hüseyin Ekinci’ci görevi başında, hastasını muayene ederken fenalaşarak bir hafta yoğun bakımda kaldıktan sonra 12.02.2015 salı günü ailesini ve sevenlerini derin üzüntüler içinde bırakarak  hakkın rahmetine kavuştu… Başarılarıyla Kadınca dergisi kapağına taşıdığımız meslektaşımız,yakın dostumuz Ayşegül Ekinci ve ailesine Kadınca dergisi olarak sabırlar dileriz.Dualarımız kıymetli op.dr Hüseyin Ekinci için mekanı cennet olsun… Ayşegül Ekinci sadece “içim yanıyor” diyerek ifade edebildiği acısını sevenleri ve dostlarıyla facebook hesabından kendi kaleminden paylaştı.

10955612_923182731049917_3838932766172028501_o   Sözün bittiği yer bu olsa gerek!..

Canımın parçası ağabeyim, Operatör Doktor Hüseyin Ekinci geçtiğimiz Çarşamba günü, görevi başında Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde, sabah ameliyatlarına girdikten sonra, bir sonraki ameliyat öncesi hastasını muayene ederken, aniden fenalaştı.

Kartal Eğitim Araştırma Hastanesi’nin birbirinden değerli doktorları, ağabeyimin arkadaşları, yıllarca birlikte çalıştıkları, sayısız ameliyat yaptıkları hocaları, arkadaşları ve kader yoldaşlarını kurtarmak için uğraştı. İnanılmaz bir çaba gösterdi. Çabalar işe yaradı. Sonrasında, kendisini Şişli Memorial Hastanesi’ ne kaldırdık. Sonra da , onunla hiç planlamadığımız bir haftalık bir yolculuğa çıktık. Aslına bakarsanız iki kardeş olarak çıktığımız hayat yolculuğunda , bana ağabeyilik/ babalık/ arkadaşlık/doktorluk/ can yoldaşlığı/ fikir adamlığı yapan çok özel bir insan oldu hep. Ama bu sefer, bir haftalık zorlu bir hayat mücadelesi verdik hep beraber. Ağabeyimin çok iyi bir cerrah olduğunu biliyordum ama Şişli Memorial Hastanesi’nde yattığı yolculuk boyunca, binlerce insana şifa veren, sınıf farkı gözetmeden çoğu zaman nöbet odasında hasta yatırıp, sayısız insana fedakarca bakan bir hekim olduğunu, bu yolculukta öğrendim. Hastane, ağabeyimin tedavi ettiği, hayata döndürdüğü, bu ameliyat yapılmaz dendiği halde hayır ben bu ameliyatı yaparım dediği ve bugün sağlığına kavuşan yüzlerce insanla doldu taştı. Çapa Tıp Fakültesi’nden dönem arkadaşları, Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ndeki kader yoldaşı doktor arkadaşları, şahane ekip arkadaşları, Memorial Hastanesi’ndeki neredeyse tüm doktorlar ağabeyim Dr Hüseyin Ekinci ‘ yi, inanılmaz bir sevgi seli ile kuşattı. Ağabeyim için aldığımız telefonlar, dualar, hasta hikayeleri bizi ailesi olarak inanılmaz gururlandırdı. Ne yazık ki ağabeyimi 12 Şubat’ ta kaybettik. Benim canımdı şimdi meleğim oldu!.. 13 Şubat 2015 günü ( Bugün) Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde ağabeyim Operatör Dr Hüseyin Ekinci için bir tören yapılacak. Ardından Karacaahmet Mezarlığı’ndaki Şakirin Camii’ nde kılınacak öğle namazını müteakip, Karacaahmet Mezarlığı’na defnedilecek. Onun gibi kıymetli bir bilim adamını çok genç yaşta kaybettik. O, tüm sevenlerinin kalbinin en güzel yerinde kalacak. Benim ağabeyimdi şimdi ışıklarla uğurladığım meleğim oldu. Tüm sevenlerimizi bekliyoruz. Akşam saatlerinde evimizde yemek vereceğiz, katılmak isteyen arkadaşlarımız beni arayabilir. AYŞEGÜL EKİNCİ
1+

Hakkında Oya Demirtok

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*