Perşembe , Kasım 15 2018
Anasayfa / son dakika / Türk A.B.D İş Kadınları Elele

Türk A.B.D İş Kadınları Elele

 CIMG0074 CIMG0081 

MİAMİ’Lİ TÜRKLER GÜÇLENMEYE VE ÖRGÜTLENMEYE DEVAM EDİYORLAR 

> Türk Amerikan İş Kadınları Derneğinin kuruluşu 26 Şubat 2015’te Miami Başkonsolosluğu konutunda verilen yemekli bir resepsiyonla kutlandı. Geçeye çok sayıda derneğin başkanları, Türk ve yabancı diplomatlar, çeşitli seviyede devlet görevlileri, ünlü iş adamları ve hanımları katıldılar. 

> Gecenin açılış konuşmasını yapan Miami Baskonsolosu Özgür Altan’dan sonra sözü alan başarılı Turk iş kadınımız derneğin kurucu Başkanı Sayın Sevi Sarı yeni derneğin kuruluş amacının Amerika’da ki Türk kadın iş sahiplerinin ve kadın yöneticilerinin desteklenmesi, geliştirilmesi ve yeni iş fırsatları yaratılması olduğunu belirtti. 2015 yılındaki en önemli hedeflerinin dernek üyeliğini artırmak olduğunu söyleyen Sayın Sevi Sarı konuşmasının sonunda gece için evini açan Miami Başkonsolosumuz Sayın Özgür Altan ve eşi Aslı Hanim’a, yeni derneğin tüm kuruluş masraflarını üstlenen Miami’nin ünlü iş adamlarından Eric Erkan Nur’a ve gecenin yemeklerine sponsor olan İstanbul Restaurant’ının sahibi Hasan Kochan’a teşekkür etti, plaketlerini verdi. 

 CIMG0094 CIMG0116 

Geceye katılanlar arasında, Miami Başkonsolosu Özgür Altan ve eşi Dr. Aslı Altan yanında, Coral Gables şehri Belediye Başkanı James Cason, Miami Türk Evi kurucu Başkanı Sayın Eric Erkan Nur, Kolombiya Konsolosları Ms. Paula Hernandez ve Ms. Luisa Quijano, Miami Kadınlar Dayanışma Dernegi Başkanı Ms. Vivien Balcker, Miami Konsolos Yardımcısı Sayın Baburşah Güngör ve eşi Sayın Vildan Güngör, Doral Belediye Meclis Üyesi Ms. Bettina Rodriguez Aguilera, İş Kadınları Derneği Başkan Yardımcısı Sayın Duysevi Miyar, Miami Belediye Baskan Adayı (muhtemel yeni başkan) Mr. Alfred Santamaria, TAV Havalimanları Yönetim Kurulu Üyesi Sayın Necmi Bozantı ve eşi Sayın Gül Bozantı, Miami Belediyesi Ekonomik Gelişme ve Uluslararası Ticaret Müdürü Mr. Jimmy Nares, Miami sosyetesinin yeni ismi genç işadamı Sayın Buğra Toplusoy, Florida International University öğretim üyesi Profesör Yeşim Darıcı, Miami Konsolosu Ertuğrul Kaya, ve çok sayıda Amerika basın görevlisi de bulunuyordu. 

 Bir çok sayıda ünlüyü bir araya getiren yılın büyük resepsiyonu Türk yemeklerinin lezzetinden övgüyle bahseden yabancı konukların sohbetleriyle gece geç vakitlere kadar devam etti. 

Önümüzdeki günlerde Türkiye’ye gelecek olan Sevi Sarı Türk iş kadınlarıyla temasa geçeceğini ve onların katılımıyla Türk iş kadınlarının sesinin A.B.D de daha güçlü çıkacağını belirtti.

 

0+

Hakkında Oya Demirtok

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*