Cumartesi , Ağustos 24 2019
Anasayfa / son dakika / Türk Mutfağından Dünyaya Barış Mesajı

Türk Mutfağından Dünyaya Barış Mesajı

 

TRSN1148sMANŞET 

RİXOS SUNGATE’DE DÜZENLENEN (DİNNER SHOW ) MUHTEŞEM

BARIŞ MESAJI DAHA DA MUHTEŞEM

 

Türkiye otelleri yiyecek-içecek konseptinden sorumlu Direktör Erol Sezer Antalya ‘ da RİXOS SUNGATE otelde Dinner Show hazırladı. Dünyanın değişik ülkelerinden gelen misafirlerini yemek masasında toplayarak barış mesajı vermek istediklerini ifade eden Sezer, bu gibi Showların Las vegas’ da da yapıldığını söyledi.

TRSN1049x

Türk yemeklerini sahne gösterisi şeklinde sunarak Dünya Barışı’ na dikkat çekmek istediklerini söyleyen Sezer, “Dünya’ nın değişik ülkelerinde Dinner Show’ lar yapılıyor, ancak bu tür bir organizasyonun ilk ve başarılı.  Beş otelin ahçı başı, yiyecek-içecek müdürü, eğlence müdürleri, show grupları  ve  servis elemanlarının senkronize olduğu bir çalışma ve 15 gündür hazırlanıyoruz. Mutfakta çalışan insanlar duygusal insanlardır. Sanatçı ruhuna sahiplerdir.” dedi.

TRSN1139x

Caz müziği eşliğinde 7 aşçı Türkiye’ nin 7 bölgesine ait yemekleri, sahnede canlı performans olarak yaptıktan sonra,  dünyanın değişik ülkelerinden gelen misafirlerine tattırdı. Misafirler aşçıların yaptığı her  yemekten sonra dans gösterileri ile hoş vakit geçirdiler.

TRSN1166x

11 Ülkeden 500 konuğun katıldığı yemeğe, 250 mutfak ve servis ekibi hizmet verdi. Yemeklerin gösterisi sırasında birbirinden ünlü şovlar ve müzik gurupları eşlik ettiler.

 

Hakkında Oya Demirtok

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*