Kıskançlıktan Çatlamadık  Öfkeden Patladık!

 Kıskançlıktan Çatlamadık  Öfkeden Patladık!

 

Kadınca Dergisi 41 yıllık kadın hakları mücadelesinde bir çok kazanımdan sonra medyatik bir sanatçının evlilik içinde defalarca aldatılmasını, işiyle kazandığı paranın, mülkün kendinden habersiz kocası tarafından gelişi güzel harcanıp borçlarla hacizlerle boğuşmakta olmasını, soran gazetecilere “kıskanalar çatlasın, biz ev içinde hallediyoruz” diye cevaplaması topluma kötü örnektir…

Kibariye’den ricamız bunların hepsini kabül edip kocasıyla aralarında halledebilirler ama lütfen her gün bir kadının boşanmak istediği için, Sömürülmek istemediği için şiddet gördüğü, öldürüldüğü ülkemizde bu kişisel şahane yuvasını koruyan düşüncelerini de evde saklasın, kadına şiddeti öldürmeyi kendine hak gören ruh hastası erkeklere kötü örnek olup hakkını arayan kadınlarımızın günahına girmesin…

Biz eminiz ki; bu olaylar Kibariye’yi derinden sarsıyor, üzüyor ama geleneksel öğretilerle boşanmak yerine sabır etmesi gerektiğine inanıyor.

Oysa ülkenin en sevilen seslerinden biri olan, her konserini binlerce kişinin doldurduğu Kibariye’nin böylesi kadını ezen aşağılayan olayların içinde olması herkesi üzüyor.Evlilik karşılıklı sevgi saygıyı gerektirir.Eğer hep bir taraf feda olup bir taraf kar ediyorsa o fedakarlık değil artık enayi yerine konmak olur

Erkeğe böylesi teslimiyetin köle muamelesi görüp sevildiğini sanmanın bir kadın için sadece ekonomik sosyal çaresizlikten gelmediğini zihniyet, yetiştirilme ve önemlisi kendini geliştirme meselesi olduğunu da bir kez daha görmemize vesile olduğu için belki de Kibariye’ye teşekkür etmemiz gerekir.

KİBARİYE’NİN KADINLARI HİÇE SAYAN AÇIKLAMALARI

Şarkıcıya eşi Ali Küçükbalçık tarafından aldatıldığı iddiası da soruldu. Küçükbalçık kısa süre önce bir kadınla samimi şekilde görüntülenmişti.

KISKANANLAR ÇATLASIN

Şarkıcı, sorulara şöyle yanıt verdi: “Biz karı koca evde hallediyoruz. Kocam beni çok seviyor. Eminim, son kararım. Ben ciddi olmayan bir şeyi kafaya takmam biz iyiyiz evde. Kimse için yuvamı dağıtmam ben. Çok laf çıktı benim hakkımda. ‘Bu kız ne kadar gurursuz’ dediler desinler. Allah diyor ki ‘erkeğinize sabırlı olun, erkeğinize hürmet edin.’ Ben kendi adıma konuşuyorum. Kimse yanlış anlamasın. Ben hürmetkârım bizi annemiz böyle yetiştirdi. Herkes kendine baksın sonra herkes herkesi eleştirsin. Herkes mutlu olsun” dedi.”

1 günlük kaçamak için boşanmam
Kibariye ile Ali Küçükbalçık çifti, şimdiye kadar aldatma ve affetme iddialarıyla birçok kez gündeme gelmişti. Kibariye, daha önce de eşini korumuş ve “Bir günlük kaçamak için boşanmam. Şimdilik kofti bir durum yok. Önemli olan sağlığımız” demişti.

Benzer Yazılar