Gonca Vuslateri’den Dosta Vefa Mesajı

 Gonca Vuslateri’den Dosta Vefa Mesajı

GONCA VUSLATERİ’DEN DUYGUSAL MESAJ

Oyuncu Gonca Vuslateri, oyuncu Pınar Öğün için duygusal bir mesaj paylaştı.

Vuslateri, Öğün’ün oynadığı oyundan bahsederken, “Kendi ülkesinde terörle ve abuk subuk şeylerle yargılanan dostum @pinar_ogun İngiltere’de bu yıl ünlü tiyatro yönetmenlerinden #gavinstride ‘ın yönettiği bir oyunda oynuyor.. ne acayip aslında çoktan öldürülmüş Suriyeli bir kadını izliyoruz bu hikayede” dedi. Vuslateri, “Seninle gurur duyuyorum Pınar.. Ve bu ülkenin çok değerli parçasısın..” diye de ekledi.

Vuslateri, Öğün’ü izlemeye Galler’e gideceğini de ifade etti.

Pınar Öğün, Gezi Direnişi’nden dolayı yargılanırken, uzun bir süredir Galler’de yaşıyor.

Gonca Vuslateri’nin paylaşımı ise şu şekilde:

“Kendi ülkesinde terörle ve abuk subuk şeylerle yargılanan dostum @pinar_ogun İngiltere’de bu yıl ünlü tiyatro yönetmenlerinden #gavinstride ‘ın yönettiği bir oyunda oynuyor.. ne acayip aslında çoktan öldürülmüş Suriyeli bir kadını izliyoruz bu hikayede..

Ülkemizde göçmen kabulüne karşı çıkanlar çoğunlukta.

Suriyelilere tu kaka diyenlerle o minnacık çocuklara içi gidenler başabaş mücadele halinde.. ayrımcılığın ne muhalefeti kaldı, ne muhafazakarı.. Gaddarlık, insanı kendinden eksiltir. İnsan nasıl yok olacağına kendi karar verebilir. Bu ülkede “beni affet” diye bakacak çok göz olacak üzerimizde..

Velhasıl Pınar çalım attı bu kavgamıza.. çıktı : ülkesine giremeyen bir türk olarak bir Suriyeli oynadı ki millet oyundan sonra cebine tebrik mektupları sıkıştırdı..

Teşekkür etmeyi ve yüceltilmeyi öğrenmemiş her türk sanatçısı gibi panik geçirdi:)

Bir değişim olacak ki inanamayacağız.. kavgacı iyimserler de gidecek hayatımızdan..

Ben bazı sinirli haber spikerlerini bile öyle göreceğimi biliyorum. Kariyerlerimiz yerinden oynasın diye nasıl da kemik gibi politik olayların içine bizi sürüklediklerini, bir kez sahnede izlemedikleri, yeteneklerimize tanık olmadıkları halde “ılımlı” tavırlarımızı nasıl da yerden yere vurduklarını hep anımsayacağım. Hepsi de ulusal kanaldan kovulunca muhalefet olan o kutsal topluluk. Şahsi anlamda kimseyle ilgilenmeyeceğim bu yazıda. Kimseye “eyvallahı” , “abicim,ablacımı” olmadığı için daha çok üretmek, daha çok çalışmam gerektiğini biliyorum.. ve biliyorum ki “daha da kötüye giden bir şey varsa o da çevre duyarlılığımızın yok oluşudur.”

İnsanlık mı?

Hep böyleydi.

İnsanlık,geleceğe olan yatırımını geçmişe olan özlemin motivasyonuyla yapar..

Nerde o günler ah..

Çok şükür : biz bunu asla demeyeceğiz.

Bizden sonraki kuşaklar da..

Seninle gurur duyuyorum Pınar..

Ve bu ülkenin çok değerli parçasısın..

Birgün buraya geldiğinde bir kez telefon açmamış tüm insanlar ayakta alkışlayacaklar ve sektörel bir dille “ee yeni ne projelerin var?” Diyecekler..

Onların ağızlarından köpükler akarken sen işine geleni yapacaksın.. içinden geldiği gibi..

Kasım-Aralık ayında seni izlemeye geleceğim. Galler’de ormanda yürüyeceğim..

Seninle♥️💪🏼 @pinar_ogun

Pınar Öğün ve M.Ali Alabora Gezi Direnişi’nden dolayı yargılanırken, uzun bir süredir Galler’de yaşıyorlardı. Öğün, geçen günlerde de Mehmet Ali Alabora ile 12 yıllık ilişkilerini bitirdiklerini duyurmuştu.

 

 

Benzer Yazılar