Hayata Kadınca Dokunuyoruz

1 Aralık 1978 yılında yayınlanmaya başlayan ” Kadınca Dergisi ” Duygu ASENA’nın Türkiye’ de kadın hakları hareketini başlatan bir dergi olmuştur. 100.000 tiraj yapan dergi 1991 yılında yayın evinin kapanması sonucu kapanmıştır. 

Kadınca dergisi muhabirlerinden Oya Demirtok, 2006 yılında isim hakkını alarak derginin misyonuna sadık kalarak  “Kadınca Dergisi” ni basılı ve dijital olarak yayınlamaya başlamıştır. 7 den 70 e her yaş grubu ve her kitle tarafından bilinirliği olan marka değerini günümüz teknik koşullarına uygun olarak: Özel röportajlar, fotoğraf çekimleri, kültür sanat sayfaları, moda trendleri ve sosyal medyasıyla okuyucusuyla buluşturmuştur.

www.kadincadergisi.com alan adıyla yayında olan dergi ulusal yayınlar arasında reklam ve piar ajanslarının protokol listesinde 37 yıllık geçmişi ve günümüzde yaptığı işlerle güvenilir bir yaın olarak yerini almıştır.

Cinsiyet ayrımı yapılmadan insan haklarının dünya gündeminde olduğu günümüzde 37 yıllık KADINCA imzası ve birikimi gelecek kuşaklara taşıyacağımız en önemli mirasımız olacaktır.

İnanıyoruz ki; Dünyaya kadınca dokunacağız, dünyaya barışı kadınlar getirecek.

duygu asena

Duygu ASENA

OYA DEMİRTOK

Oya DEMİRTOK

Kadınca Dergisi Künye

Oya Demirtok

İmtiyaz Sahibi & Genel Yayın Yönetmeni

Oya DEMİRTOK

İmtiyaz Sahibi & Genel Yayın Yönetmeni

WhatsApp Image 2021-03-14 at 21.18.55

Ayşe DURUKAN

Ayşe DURUKAN

Yazı İşleri Editörü

Işık ŞAFAK

Kültür Sanat Editörü

Işık ŞAFAK

Kültür Sanat Editörü

Onur HAZAR

Moda /Styling

Onur HAZAR

Moda /Styling

Aykut GENÇ

Görsel Yönetmen

Aykut GENÇ

Görsel Yönetmen