Tarkan’dan İnsanlık Dersi

 Tarkan’dan İnsanlık Dersi

“KORKU İÇİNDE YAŞAYAN BİNLERCE GENÇ VAR”

Türkiye’yi yasa boğan aile ve cemaat baskılarına dayanamayıp 20 yaşında “yaşam sevincimi kaybettim” notu bırakarak intihar eden Enes Kara’yı ölüme sürükleyen sebeplere tepkiler yağdı.

Bir çok siyasi iktidar ve muhalefet tarikatları kızdırmak korkusuyla temkinli cümleler kurarak cılız tepkiler koyarken mega star Tarkan cesur içten paylaşımıyla gerçek bir sanatçı mega star olduğu kadar mega bir karaktere duruşa sahip olduğunu bir kez daha gösterdi.

Adeta suskun kalan sanat camiasına, siyasetçilere insanlık dersi verdi.

Tarkan sosyal medya paylaşımında, “Enes Kara’nın intihara sürüklenip hayatına son vermesine ne kadar üzüldüğümü anlatamam” dedi.

Evli ve bir kız çocuğu babası olan Tarkan, ailelere çocuklarının duygu ve düşüncelerine kulak vermeleri çağrısında bulundu.

Konuyla alakalı Twitter hesabından paylaşımda bulunan Tarkan, şu açıklamayı yaptı:

“Enes Kara’nın intihara sürüklenip, hayatına son vermesine ne kadar üzüldüğümü anlatamam. Ne yazık ki Enes Kara’nın durumunda olup, korku içinde, baskı altında yaşayan, yaşam sevincini ve umudunu kaybetmiş, çaresiz binlerce genç var ülkemizde.

“ÇOCUKLARINIZIN SEÇİMLERİNE SAYGI DUYUN”

“Ey analar, babalar! İş işten geçmeden çocuklarınızın duygu ve düşüncelerine hassasiyetle, sevgiyle kulak verin, koşulsuzca yanlarında olun. Özgür iradelerine, istek ve seçimlerine saygı duyun. Önceliğimiz onların mutluluğu olmalıdır. Yaşadıkları hayat, onların hayatıdır. Çocuklarınız ne sizin malınızdır ne de size aittir. Onlar, biz anne-babalar vesilesiyle dünyaya gelmiş özgür ruhlardır. Çocuklarınızın ışığını söndürmek yerine bırakın, o ışıkla aydınlatsınlar yüreklerimizi.”

“ASLİ GÖREVİMİZ, ÇOCUKLARIMIZI KORUMAK”

“Unutmayınız ki; asli görevimiz çocuklarımızı korumak, kollamaktır. Bağnaz ve yobaz zihniyetlerin sömürülerine hizmet ettirmek değildir.”

Benzer Yazılar