Umudun Çınarı Yaşlılarımıza Huzur

 Umudun Çınarı Yaşlılarımıza Huzur
Dünya Yaşlılık Derneği ve Dünya Markalar Derneği  iş birliğiyle sağlık turizmi alanında Türkiye’ye yatırım yapan firmaların da desteği alınarak yaşlıların tedavi ihtiyacını karşılayacak, sosyal hayatlarını devam ettirmelerini sağlayacak “YaşlıKöy”ler kurulacak.
Dünya Yaşlılık Derneği ve Dünya Markalar Derneği iş birliğiyle sağlık turizmi alanında Türkiye’ye yatırım yapan firmaların da desteği alınarak yaşlıların tedavi ihtiyacını karşılayacak, sosyal hayatlarını devam ettirmelerini sağlayacak “YaşlıKöy”ler kurulacak. Dünya Yaşlılık Derneği Başkanı Umut Çınar: “Türkiye’de bir ilki gerçekleştirerek yaşlı köy ‘leri Avrupa’nın bir çok şehrinde kuracaklarını ifade etti.
YaşlıKöy adı altında Huzurevi ve Bakım evi bulunacak. Bu huzurevinin ruhsatlandırılması Çalışma, Sosyal Hizmetler ve Aile Bakanlığında olacak”. “Büyükşehirlerdeki sitelerin içinde bulunan bir bloğu yaşlılar için yaşam evine dönüştüreceğiz. Bu yaşam evlerinde öncelik, sitelerde yaşayanların yanında kalan yaşlılar olacak”
Çınar, yaptığı açıklamada, yaşlıların iyi şartlarda yaşamlarını sürdürebilmesi için derneğin yaptığı çalışmalara ilişkin bilgi verdi. Türkiye’nin yaşlılar için sağlık turizmi yatırımı yapılabilecek konumda bir ülke olduğuna dikkati çeken Çınar, bu alanda yatırım yapacak firmaların da desteğiyle yaşlılar için hayata geçirecekleri çalışmalarda son aşamaya geldiklerini dile getirdi.Yaşlı Köy Huzurevinin içinde yoğun bakım ünitesi ,Demans ve Alzahemer hastalarının bakımının yapılacağı merkez oluşturulacak. Yaşlılar burada sosyalleşebilecek. Yaşlı Köyün içerisinde yaşlı kreşlerine bulunacak , Böylece aileler, çocuklar rahatça girip çıkabilecekler.
SİTELERE YAŞLIKÖY YAŞAM EVLERİ YAPACAĞIZ
Şehirlerdeki büyük sitelerde yaşlılara yaşam evleri oluşturulması için de çalışmalar yürüttüklerini dile getiren Çınar, bununla ilgili de gerekli altyapının hazırlandığını, örneklemelerinin yapıldığını söyledi. Büyükşehirlerdeki sitelerin içinde bulunan bir bloğu yaşlılar için Yaşlı Köy markası altında , yaşam evine dönüştüreceklerini bildiren Çınar, “Bu yaşam evlerinde öncelik, sitelerde yaşayanların yanında kalan yaşlılar olacak. Yaşlılar bu yaşam evlerinde isterlerse evde bakım hizmeti alacak. Evin içine doktor, yaşlı bakım uzmanları gelecek.” dedi
Düyader , Dümader Sağlık Turizmi Direktörü Rukiye Baygül yapılacak Yaşlı Köy Bakım evleri İş birliği protokolleri ile Ülkemizin bir çok yerine kurulacak bu Yaşlı Köy Bakım evleri ile Avrupa’nında çok dikkatini çekeceklerini belirten Baygül , Sağlık Turizmi çalışmalarının çok hız kazanacağını bu sayedede 1000 lerce Türk Gencinin iş kapısının açılacağını belirtti

Benzer Yazılar