EFT Duygularınızı Özgürleştiriyor

 EFT  Duygularınızı Özgürleştiriyor

 

EFT DÜNYASI RUH  DÜNYAMIZ DA YENİ KAPILAR AÇIYOR

Pandeminin ikinci yılında, toplumlar beden sağlığını kaybetmekten korkarken yaşanan travmayla ruh sağlıklarını kaybetmeye başladılar.

Spor, doğa yürüyüşleri iyi beslenme ile vücut  bağışıklığımızı koruduğumuz gibi ruh sağlığımız için de önerilen yoga, meditasyon gibi çeşitli uygulamalara bir yenisi eklendi…

Konunun uzmanı Evlilik ve İlişki Danışmanlığı eğitimleriyle Çiğdem Mümin Danışmanlık ve Koçluk Akademisi kurucusu Çiğdem Mümin,

 EFT hakkında merak edilenleri Kadınca okurları için yazdı…

Çiğdem Mümin kimdir?
Marmara Üniversitesi İşletme Bölümü lisans mezunuyum. Uludağ Üniversitesi Eğim Fakültesinde de Pedagojik Formasyon yüksek lisansımı tamamladım. Mezun olduktan sonra muhasebe finans alanında farklı departmanlarda çalıştım. Daha sonra da Matematik Öğretmenliği ve Hızlı Okuma Eğitmenliği yaptım.

Kişisel Gelişim yolculuğum nasıl başladı?

Kişisel gelişime ilgi duymam şöyle oldu; Hayamın bazı dönemlerinde yaşamış olduğum bazı sıkınlar beni bu durumdan çıkmak için bir takım arayışlara i. Kendimi daha huzurlu, daha dingin, daha mutlu hissetmek istiyordum. İçinde bulunduğum monotonluktan, tekrarlayan kısır döngülerden çıkmak, daha dengeli bir yaşam içinde hedeflerime, isteklerime ulaşabilmeyi, bunları hayama çekebilmeyi istiyordum. Bu konuda bir çok kişisel gelişim kitapları okumaya başladım. Ve okudukça kişisel gelişimin aslında kişilerde farkındalık yaratmak olduğunu anladım. Ve ben o farkındalığa vardığımda kendimi çözmeye ve yaşadıklarımı neden kendime çektiğimi anlamaya başladım. Sonrasında bu alanda kendimi geliştirmeye karar verdim. Kişisel gelişim alanında eğimler alarak hem kendime hem başkalarına da faydalı olmayı, başkaları içinde bir şeyler yapmayı seçim. Benim gibi maddi veya manevi sıkıntısı olan kişilere de farkındalık kazandırarak kendi hayatlarına istediklerini kolaylıkla nasıl çekebilecekleri konusunda katkı sağlamak istedim. İlk olarak bu alanda çalışmaya Eğim Koçluğu ile başladım. Sonrasında Access Bars, Bio enerji Master, Sarkaç, EFT, Evlilik ve İlişki Danışmanlığı eğimleriyle Çiğdem Mümin Danışmanlık ve Koçluk Akademisini kurdum.

Kişisel Gelişim Alanında şu an hangi eğitimler veriliyor?

Bio enerji Uygulayıcılık Eğimi ve Sarkaç Eğimi veriyorum.

Yaşadığımız ruhsal, zihinsel ve bedensel rahatsızlıklar için ne tür seanslar yapılıyor
Kişilerin yaşadığı olumsuz durumların niteliğine göre bio enerji seansları, access bars seansları, EFT seanslarından kişiye uygun olanı belirleyerek ona göre seans planı oluşturuyoruz.

Bu seansların içinde en çabuk etki gösteren bir teknik var mı? Varsa hangisi?
Bu enerji çalışmalarının hepsi kendi içinde oldukça değerli tekniklerdir. Fakat kişinin ihtiyacına göre uygun olduğu taktirde şu an EFT tekniği, oldukça hızlı etki gösteren, en inatçı negatif durumları bile 30-40 gün içinde ortadan kaldırabilen, uygulanması kolay kalıcı ve dünyada başarı oranı %97 olan güvenli bir tekniktir.

EFT Tekniği nedir? 

Duygusal özgürleşme tekniğidir. Biz buna kısaca iğnesiz akupunktur da diyoruz. Kişinin yaşadığı olumsuz duyguları boşaltmasını sağlayan, ruhsal ve bedensel olarak kişiyi rahatlatan oldukça etkili, güçlü bir uygulamadır.

EFT  tekniği nasıl uygulanmaktadır?

Biliyorsunuz yaşadığımız her üzüntü, sıkın yaşamımızda negatif blokaj oluşturur. Bu blokajlarda bizlerde farklı rahatsızlıklara sebep olur.
EFT her tür duygusal, zihinsel soruna uygulanarak o sorunu kısa bir süre ile ortadan kaldırması sebebiyle günümüzde oldukça sık kullanılan bir teknikler. Bedenimizdeki akupunktur noktalarına parmak uçlarıyla belli sayıda ritmik hareketle vurulması şeklinde uygulanır.

EFT Tekniği kişilere ne gibi durumlar da, hangi problemlerle geldiklerinde uygulanabilir?
Kişilerin geçmişten gelen olumsuz inançlarına, stres, korku, üzüntü, kıskançlık, fobi, panik atak, öe, acı, suçluluk, güvensizlik, depresyon gibi olumsuz duygularına; cinsel taciz, ayrılma, terk edilme, kaza gibi duygusal travmalara; kilo problemi, alerji, ağrılar gibi bedensel sorunlara; alkol, sigara gibi madde bağımlılıklarına, ilişki problemlerine; ruhsal gelişim için, toplumda yer belirleme, hedef belirleme, performans artırma, kolay odaklanma, disiplin geliştirme için uygulanabilmektedir. Gerçekten  yaşamda karşılaştığımız tüm sorunlar için bu teknik uygulanabiliyor ve başarı oranı da oldukça yüksek.

 Bu teknik çocuklarda da uygulanabiliyor mu?
Tabi ki uygulanabiliyor. Fakat yaş olarak çocuk kendini ifade edebilir ve duygularını anlatabilir yaşta olmalıdır.

Çocuklarda bu uygulama, algıladıkları durumların ve olumsuz tutumlarının çözümlenmesinde oldukça etkili sonuçlar yaratmaktadır.

EFT, Bio enerji gibi enerji teknikleri dengeli bir yaşam için gerçekten gerekli mi?

İlahi kaynaktan gelen evrensel enerjiyi daha bilinçli ve verimli kullanmak için bu şekildeki enerji tekniklerinden yararlanarak daha dengeli ve sağlıklı bir yaşam içinde olmayı sağlamış oluyoruz.

Her türlü tedavisi gereken hastalıklarda önce doktora başvurulması ve tedavi edilmesi gerekir. Tedaviye ek olarak veya ruhsal anlamda kişi kendine pozitif katkı sağlaması amacıyla bu tür enerji tekniklerinden yararlanabilir.

Farklı türdeki rahatsızlıklarda kişi bu tür enerji tekniklerinden yararlanarak kendine pozitif katkı sağlayarak daha dengeli daha dingin bir hale gelebiliyor. O halde son olarak sizlere pozitif yaşamanın faydalarından da bahsedebilirim.

Yaşam dengemiz hayat akışımızı muazzam derecede etkiler. Yaşam dengesi kurulduğunda neşe ve kabul frekansına geçeriz. Bu frekans da bizim daha sağlıklı kararlar almamızı, olaylara yüksek farkındalık ve kabulle yaklaşmamızı sağlar. Pozitif frekansa da bakış açımızı değiştirerek geçeriz. Pozitif yaşamaya başlayınca da dengeli tansiyon, kilo kontrolü, sağlıklı kan şekeri düzeyi, düşük depresyon, daha az kalp damar hastalıkları riski oluşturur.

Çiğdem Mümin Akademi Sosyal Medya Hesaplarımız

İnstagram/cigdemmuminakademi

Facebook/cigdemmuminakademi

Web Sitemiz www.cigdemileyenibiryasam.com

E-Posta cigdemmuminakademi@gmail.com

WhatsApp 0553 450 12 32

Benzer Yazılar