BERKİN ELVAN ÖLÜMSÜZDÜR!

 BERKİN ELVAN ÖLÜMSÜZDÜR!

Gezi Parkı gösterileri sırasında ekmek almaya gittiği sırada başından biber gazı fişeğiyle vurulan Berkin Elvan, 269 gün süren yaşam mücadelesini kaybetti. Acılı anne Gülsüm Elvan’a destek, yine Gezi eylemleri sırasında oğlu dövülerek öldürülen acılı anne Emel Korkmaz’dan geldi.Ölüm haberi üzerine çok sayıda kişi hastaneye akın etti.Berkin’in ölüm haberi anne ve babasını yıktı. Acılı aile hastane çıkışında görüntülendi.

 

BERKİN ELVAN’IN CENAZESİ ADLİ TIP’TA

Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde bu sabah hayatını kaybeden Berkin Elvan’ın cenazesi, Cumhuriyet Savcısının hastanedeki incelemesinin ardından otopsi yapılmak üzere Adli Tıp Kurumu’na gönderildi. Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi önünde yaşanan olaylar nedeniyle Berkin Elvan’ın cenazesi Hastanenin acil servis kapısından ambulansla çıkarıldı. Ters yönde ilerleyen ambulansın ilerleyebilmesi için hastane görevlileri yolu açmaya çalıştı. Baba Sami Elvan ile akrabaları da Adli Tıp Kurumu’na gitti. Hastane önünde bekleyen kalabalık grup da gelen otobüslerle Adli Tıp’a gitti.

CENAZESİ CEMEVİNE GÖTÜRÜLDÜ

Berkin Elvan’ın cenazesi Adli Tıp Kurumu’ndaki otopsi işlemlerinin ardından ailesi ve yakınları tarafından alındı. Yenibosna ‘daki Adli Tıp Kurumu önünde açıklama yapan Berkin Elvan’ın babası Sami Elvan, “Bugün biz Berkin’imizi sonsuzluğa uğurladık ancak benim çok geniş ve büyük bir ailem var. Ülkenin her bir yerinde milyonlarca Berkin var. Herkese teşekkür ediyorum” dedi.

16 KİLOYA KADAR DÜŞMÜŞTÜ

Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde 269 gün komada kalan Berkin, bu süreçte 45 kilodan 16 kiloya düşmüş, 8 Mart’ta kalbi durmuş ve 20 dakika çalıştırılamamıştı.

Annesinin   bu son bakışı hangi yüreği dağlamaz?

Dila Hanım dizisinin emekçileri de susmadı sende Berkın Elvan için susma!

Bugünün Saraylısı dizi seti’nden de bir kare !

Benzer Yazılar

Bir yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir