Örümcek Kafalara Karşı : ‘Kadın Dayanışması’

 Örümcek Kafalara Karşı : ‘Kadın Dayanışması’

Türk pop müziğinin başarılı, cesur şahane kadınlarının dayanışmasını alkışlarken medeniyetten nasibini almamış örümcek kafaların eleştiriyi aşan sosyal medya üzerinden linç girişimlerine de bir cevap da bizden; 21 yüzyıla gelin bakın burası çok eğelenceli çok özgür ama beyinlerinizi temizleyin öyle gelin…Yoksa linç edilirsiniz!

Çeşme konserinde giydiği kostüm nedeniyle gündeme gelen Gülşen, sosyal medyadaki yorumlara tepki gösterdi. Hadise’den ünlü şarkıcıya destek gecikmedi…Neden güzel ve başarılı bir sanatçı giydiği bir kıyafet yüzünden; anneliğine, insanlığına, iyi bir eş olup olmadığına hatta kocasının bu durumu normal karşılamasına kadar bütün ailesi hedef gösterilerek linç ediliyor? Gerçekten anlaması zor. Sahnede ne giydiği ve nasıl giydiği neden herkesin bu kadar umrunda. Görmek istemeyen bakmaz. Neden biri bir şeyi sevmiyorsa ya da görmek istemiyorsa kafasını çevirmek veya uzaklaşmak yerine saldırma modunu açıyor anlamıyorum. Çok basit bir kural var; bakmazsan görmezsin. İkincisi de “Sana ne” veya “Bize ne” kuralı.

Gülşen : Tepkisini şu sözlerle dile getirdi:

“Seçtiğim kıyafet, birçok farklı ama en mühimi özgürlük alanına, tercihlere olan saygı sınırlarını aşan türden yorumlar duymama sebep oldu. Küçük bir hatırlatma yapmak istiyorum. Ne giydiğime, ne düşündüğüme, nasıl yaşamak ve var olmak istediğime sadece ama sadece kendim karar verebilirim. Tıpkı sizlerin de hayatlarında olduğu ya da olması gerektiği gibi.”

Hadise : Sana ne!

Gülşen’e Hadise’den destek geldi: “Ahlaksızlık bizim kıyafetlerimizde değil, sizin kafanızda. Hiç kimse bir kadının kıyafetine bel altı yorumlar yapamaz, bir kadını anneliğiyle, yaşıyla rencide edemez, ezemez. Hadsizce yorum yapanlara söyleyeceğim tek bir cümlem var: Sana ne?”

Hande Yener : Bırakın herkes özgürlüğünü yaşasın 

“Ben onun fiziğini beğeniyorum. Zaten ‘Sarışınım’ klibinde de öyle giyinmişti, unutuldu. Galiba hatırlattı. Tabii dünya starları bunu yapıyor ama Türkiye’de pek alışıldık bir durum değil. Ben de bazı konserlerimde böyle şeyler yapmıştım. Çok hoş bakımlı bir kadın. Poposu güzel giyiyor, ne yapsın? Sosyal medyanın gazına gelmeyelim, herkes özgürlüğünü yaşasın.”

Gülben Ergen : Yürü be Gülşen

Şarkıcı Gülben Ergen de transparan tercihi ile çok konuşulan Gülşen’e destek verdi. Ergen, Twitter hesabından yayınladığı gönderide, “Sahne şov yeridir. Dünyanın tüm yıldızları, sesi, sahnesi, şarkıları kadar kostümleri ile de konuşulurlar. Gülşen’in cesur ve ‘Herkese yakışması aşırı zor’ olan kostümü, unutmayın ki sesinin ve bestelerinin önüne geçemez” ifadelerine yer verdi. Ünlü sanatçı, sözlerini, “Yürü be Gülşen!” şeklinde noktaladı.

Benzer Yazılar