Kadın Cinayetlerine Nazan Öncel Çığlığı ‘İMDAT’

‘İMDAT’ NAZAN ÖNCEL 8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜNDE KADINLARIN ÇIĞLIĞI OLDU

Şarkılarıyla nice nesillere yetiştirmiş sanatçı Nazan Öncel 8 Mart’ta vizyona girecek olan Dünya Kadınlar Gününde Kadın cinayetleri temalı bir şarkı yazarak çözüme giden yolun bir parçası olarak ön ayak oldu. İmdat isimli şarkının videosunda sanatçıya Nükhet Duru, Demet Evgar, Songül Öden, Deniz Çakır, Tuba Ünsal, Pinhani’den Sinan Kaynakçı, Gaye Su Akyol, Adamlar’dan Tolga Akdoğan, Raşhit’ten Orkun Tunç, Gülten Kaya, Mor Dayanışma ve Özlem Karakuş  Nazan Öncel’e katılarak  acımasızca katledilen kadınların sesi olmuşlardır.

Toplumu rahatsız eden her meseleyi ciddi olarak dert edinerek geçmişten günümüze kaleme alan Nazan Öncel  konuyla ilgili hissettiklerini şöyle dile getirdi.

“Ülkemizde her gün üç kadın öldürülüyor. Cinayete kurban giden kadınlar kocası, babası, kardeşi, sevgilisi, eski sevgilisi ve hiç tanımadığı erkek tarafından katledilirken en çok namus cinayeti diye işlenen bu namussuz cinayetler için insan olmanın sorumluluğuyla ve demokrasi duygusuyla harekete geçtik;  amasız, fakatsız yazdığım şarkı dürüst ve açık sözlüdür.  Benimle birlikte olan vicdan sahibi bu sanatçı dostlara minnettarım. Bir gram işe yarasa akşam rahat uyuruz diye düşünüyorum fakat bu son derece hassas ve önemli olan meseleye adaletin el atması ümidindeyim. ”

 

 

Benzer Yazılar

Bir yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir